Стиза класик чипс со вкус на пиперка

Природен компир во комбинација со вкус на пиперка е она што го прави Стиза чипсот прв избор за уживање. Крцкавост, свежина и препознатлив вкус на вистински компир ќе измами насмевка на сечие лице.

Стиза класик солен чипс

Направен од внимателно избрани компири, ги задоволува највисоките стандарди за квалитет. Неговата крцкавост и едноставен вкус се она што го издвојува а штом еднаш го пробате секогаш ќе биде ваш прв избор.

Стиза ребрест чипс со вкус на павлака и кромид​

Квалитетни компири, исечени на уште поспецијален начин, на секој од вас ќе му донесат тој богат вкус кој толку многу го сакаме. Препознатливиот медитерански вкус на павлака и кромид е сѐ што ви треба за едноставно уживање.

Стиза ребрест чипс со вкус на кечап

Апсолутен фаворит кај најмладите е стиза ребрестиот чипс од природни домашни компири и вкус на кечап. Без разлика дали ќе грицкате сами или ќе споделите со некого незамелнивиот вкус е загарантиран.

За Стиза

СТИЗА е отворена во 2016. година со производна површина од 1.200 квадратни метри и располага со најсовремена опрема на врвно светско ниво.

Она што е од особено значење е тоа што ова е прво македонско производство на чипс од свеж македонски компир.

Мисијата на СТИЗА е да да ви го разубави секој момент на уживање во омилениот филм, музика, спорт и дружење со пријателите.

Благодарение на разновидната понуда на вкусови и форми, секој ќе го најде своето совршено уживање, без разлика дали барате нешто едноставно, или можеби позачинето. Секој ден да имаме подобар вкус со СТИЗА чипс.

 

Контактирајте нѐ

Дирекција
Комерција